Blok İçerikleri

Blog, internet sitelerini ayakta tutan en önemli kısımdır. Çünkü günümüzde bilgi çok değerli. Blog içerikleri de hedef kitleye aradığı bilgiyi bulma olanağı veriyor. Bu nedenle blog içerik üretimi, gittikçe değerleniyor. Okunması kolay, net bilgiler içeren bloglar, genellikle ziyaretçiler için en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

Sektörlere özel olarak çeşitli konularda oluşturulabilen blog sayfaları için en önemli iki özellikten biri doğru konu seçimi… Nişinize uygun içerik üreterek o alanla ilgili kitleyi yazılarınızı okumaya teşvik edebilirsiniz.

Bir bloğum var ama yazacak vaktim yok diyorsanız internetteki yolculuğunuzda size eşlik edebilirim. Böylece hem düzenli hem de kaliteli blog yazıları ile işinizde de öne çıkmayı başarabilirsiniz. Ama ayrıca bir işi tanıtmak için değil, internetten para kazandıran bir blog sahibi olmak isteyebilirsiniz. Yine ihtiyacınız olan kaliteli, uzun, hedef kitleye istediğini veren blog yazıları olacaktır.

Aylık içerik planı, blog içerikleri ve editörlük hizmetleri için şimdi benimle iletişime geçebilirsiniz.

Blog İçeriği Nasıl Olmalı?

Blog sayfalarının içerikleri, yazılacak sektöre göre değişiklik gösterir. Örneğin bir gezi bloğu hazırlanacaksa burada seçilen ülke ya da şehir hakkında bir gezi rehberi oluşturulabilir. Bir diğer seçenek ise çok gezen bir blogger tarafından hazırlanan seyahat bloğu içerikleri olabilir.

Gidilip görülen yerler, blogger ağzından anlatılır. Gidilen yerler hakkındaki hisler ifade edilebilir. Böylece gezmeyi seven kişiler için sanal tur rehberi niteliğinde bir içerik hazırlanmış olur. Bu tür içerikler seyahate gitmeyi düşünen kişilerce oldukça fazla ilgi görüyor.

Bu örnek dışında ise hazırlanacak olan bloğun sektörel anlamda en çok aranan konularda, doğru üslupla ve bilgi verici nitelikte olması beklenir. Blog sitesi içeriği hazırlanırken hedef kitlenin kim olduğu göz önünde bulundurularak doğru içerik kurgusu hazırlanmalıdır. Bilgi verici bir konuda hazırlanan her blog araştırmaya dayalı olmalıdır.

Blog içerik örnekleri arasında son dönemde en popüler olanları: “….ile İnternette Uçmaya Hazır Olun!”, “Ruhunuzun İnceliğine Yakışacak Takı Örnekleri” gibi tıklamaya teşvik ettirecek blog yazısı başlıklarını görebilirsiniz. En önemlisi ise çalıştığınız blog yazarının sektörünüze uygun ve dikkat çekici başlıklar hazırlayabilmesidir.

Eğer bu konu ile ilgili sorun yaşadığınızı ve yeterince dikkat çeken, kaliteli içerikler hazırlayamadığınızı düşünüyorsanız yazarlık hizmeti için bizimle iletişime geçin!

Blog İçerik Fikirleri

Sizin için farklı sektörlere özgü, ihtiyacınıza uygun, okunurluğu yüksek blog içerikleri hazırlayabiliriz. Dilerseniz birkaç örnek konu başlığı oluşturalım:

  • Fotoğraflarla İçinizdeki Aşkı Açığa Çıkarın!
  • Ev Dekorasyonuna Hiç Bu Açıdan Baktınız mı?
  • Tekstil’in Görünmeyen Süper Kahramanları
  • Modaya Nasıl Yön Verirsiniz?
  • Pandemide Yıkılmaz Bir Psikolojiye Sahip Olun
  • Kırmızının İş Hayatındaki Anlamı

Blog içerik oluşturma farklı sektörler için farklı birçok fikir neticesinde yapılabilecek çalışmalar arasındadır. Yaratıcı başlıklar ve etkili içerik kurgusu burada en önemli faktördür. Sektörünüz ne olursa olsun iyi bir araştırma neticesinde hedef kitlenize uygun doğru içerikleri hazırlayabiliriz. Şimdi bizimle iletişime geçin!

Blog İçeriği En Az Kaç Kelime Olmalıdır?

Bir blog yazarı için aslında kelimelerin sınırı yoktur. Yeter ki siz nasıl bir içerik istediğinizi söyleyin! Aslında kelime sayısı hem rakiplerinize hem de içerikte verilmek istenen detaya göre değişir.

Blog yazısı içeriği kaç kelime olmalı?

En az 300 kelime olmalıdır.

Bu kelime sayısı bloğun seo uyumlu olması açısından tavsiye edilen kelime sayısıdır. Ancak günümüzde uzun ve etkili blog yazıları çok daha iyi sonuçlar almayı sağlıyor. Bunun nedeni okuyucuya en iyi ve kapsamlı bilgiyi sunmayı başaran sayfaların kendini daha yukarı taşıyabilmesidir. Çünkü uzun içerikler daha fazla zaman harcanmış ve daha fazla araştırmaya dayalı içeriklerdir.

Hedef kitleye hem kolay anlayacağı hem de derinlemesine bilgi sunan blog içerikleri arama motorları tarafından daha değerli kabul ediliyor. Sizin için en kaliteli blog yazılarını araştırarak ve derinlemesine bilgi vererek hazırlayabiliriz!

İçerik Pazarlamada Blog

Özellikle ürün ya da hizmet satışı gerçekleştirmek istiyorsanız hizmetinizi ve ürününüzü anlatan bilgiler sunmalısınız. Hatta sektörünüze yönelik farklı bilgiler de vererek müşteri adaylarınızın ilgisini çekebilirsiniz.

Sizin bir konuda uzman olduğunuza ya da işinizi gerçekten iyi yaptığınıza inandıklarında sizden alışveriş yapmaya gönüllü olacaklardır. Bunun için doğru bir blog içerik yönetimi yaptığınızdan emin olmalısınız.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Paylaşmak İstermisin 🙂

Bunu beğen:

Beğen Yükleniyor...
%d blogcu bunu beğendi: